“Marley i ja”, John Grogan

14.02.2009 
Kategoria: Grogan John, Pierwsze, film, #en, książka, zwiastun, autor


Księgarnia…

…Aukcje

“Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata” (Marley & Me); John Grogan; Wyd. Pierwsze (2006, 2009) :: Fragmenty filmu Marley and Me (reż. David Frankel, polska premiera: 2009.03.16) oraz John Grogan, autor książki…


Marley, wyjątkowo wielki i silny labrador retriever, cierpi na nadmiar energii, demoluje dom i ogródek, kompromituje swoich właścicieli - młode, rozwojowe małżeństwo dziennikarzy.

Połyka wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyska, wyleciał ze szkoły tresury za brak postepów i panicznie boi się burzy. A jednocześnie jest kochanym, wrażliwym i wiernym psem, zdolnym pokazać swojemu panu, co naprawdę liczy się w życiu.

Rozbawia i wzrusza do łez - pisali krytycy o tej książce, która ukazała się po raz pierwszy dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych. Biografia psa Marleya spisana przez jego właściciela, znanego amerykańskiego dziennikarza i felietonistę, szybko podbiła serca czytelników i trafiła na pierwsze miejsca list bestsellerów, gdzie utrzymuje się niezmiennie od niemal roku. Do tej pory w USA sprzedano prawie dwa miliony egzemplarzy Marley & Me, a autor otrzymał tysiące maili i listów od poruszonych czytelników.

(nw)

John Grogan

Z zamiłowania ogrodnik i ojciec rodziny, z zawodu dziennikarz, felietonista. Pracuje w “Philadelphia Inquirer”, jednym z największych dzienników w Stanach Zjednoczonych. Wraz z żoną Jenny, również dziennikarką, ponad dziesięć lat spędził na Florydzie jako reporter lokalnej gazety “Sun Sentinel”. Potem przeniósł się na północ, do Pensylwanii, by objąć stanowisko zastępcy redaktora naczelnego “Organic Gardening”, popularnego magazynu o ekologicznej uprawie roślin, nim wrócił do swojego ulubionego zajęcia czyli pisania aktualnych felietonów w dzienniku.

Po niespodziewanym gigantycznym sukcesie debiutanckiej książki Marley and Me, wziął kilkumiesięczny urlop i ruszył w trasę promocyjną po Ameryce. Pisze kolejną książkę. Państwo Grogan mają troje dzieci.

Linki:
:: JohnGroganBooks.com - strona oficjalna autora
:: Film: Marley & Me - strona oficjalna filmu
:: Wydawnictwo Pierwsze

Komentarze

Dodaj komentarz: