“Autobiografia na czterech łapach”, Dorota Sumińska

25.02.2009 
Kategoria: Sumińska Dorota, książka, Literackie, autor, różne


Księgarnia…

…Aukcje

“Autobiografia na czterech łapach, czyli historia jednej rodziny oraz psów, kotów, koni, jeży, żółwi, węży…i ich krewnych”; Dorota Sumińska; Wyd. Literackie (2008) :: Dorota Sumińska, autorka książki.

Pełna anegdot, zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń rodzinna saga, w której zwierzęta i ludzie grają „równoprawne” role. Historia zaczyna się na Wołyniu, gdzie pradziadek autorki, hrabia Adam Halka Ledóchowski, zakochany od pierwszego wejrzenia w pięknej Tatarce, porywa ją i poślubia. Wbrew konwenansom, w imię romantycznej miłości i wspólnej pasji do koni, żyją długo i szczęśliwie dając początek dynastii, ludzi mądrych, pełnych fantazji i wielkich miłośników zwierząt.

Zagłębiając się w rodzinną sagę Doroty Sumińskiej, poznajemy również pokolenia zwierzęcych towarzyszy rodziny. Ważni bohaterowie tej książki: krowa, wilczyca, kura, pies, kot, słoń, koń, jeż… i wiele innych – są najbliższymi przyjaciółmi, kochającymi i wspierającymi Dorotę Sumińską od dziecka. Zwierzęta towarzyszą jej na każdym kroku, przy wszystkich dolach i niedolach.

Autorka, opowiadając o swoich losach, dzieli się też przemyśleniami o namiętnościach, kolejach losu i trudnych wyborach, a ponieważ robi to z humorem i bezpretensjonalnością, książkę czyta się, jak awanturniczy romans o życiu, miłości i pasji.

Książka opatrzona rodzinnymi zdjęciami, wśród których znajdą się również fotografie zwierzęcych „krewnych” rodziny.

Dorota Sumińska (ur. 1957) – doktor weterynarii z wieloletnią praktyką, psycholog zwierzęcy z zamiłowania, od kilku lat prowadząca popularne radiowe i telewizyjne programy o zwierzętach (m.in. w TVP1 „Zwierzowiec” – program będący kontynuacją „Zwierzyńca” oraz „Zwierzenia na cztery łapy” w I programie Polskiego Radia). Autorka poradników i książek o zwierzętach: Szczęśliwy kot, Szczęśliwy pies, Do serca przytul psa i Trudne tematy.

Linki:
:: Dorota Sumińska - Wikipedia (pl)
:: Wydawnictwo Literackie

Komentarze

Komentarze (1) do “Autobiografia na czterech łapach”, Dorota Sumińska

  1. Danuta Żyźniewska :: 12.04.2009 , 23:44

    Czekam na kolejne ksiazki p. dr Doroty Sumińskiej, a do tej będę wracac, mam ją w swojej domowej bibliotece i zaliczam do pozycji dla mnie bardzo ważnych.Czytając ksiązki p. D. Sumińskiej, mam świadomość, ze nie jestem sama w swoim odczuwaniu świata, że są ludzie podobni do mnie, choć wiem, że stanowią mniejszość. Kazdy kto jest kotem, psem, przyjacielem p. Doroty Sumińskiej, ma szansę żyć obok niezwykłego człowieka. Dziekuję za wszystkie, te już pwstałe i kolejne książki oraz programy telewizyjne i radiowe. Zyczę p. Dorocie dużo satysfakcji na jej drodze, ktora jest wielką misją wspaniałego człowieka

Dodaj komentarz: