“Zaczytaj się. Na poważnie”

27.02.2009 
Kategoria: książki, ONTV, Dehnel Jacek, poezja, patronat, wywiad, Huelle Paweł, recenzja

“ZACZYTAJ SIĘ !” – wzywa swoim tytułem program poznańskiej Telewizji ONTV. Dlaczego? Bo warto. Bo czerpie się z tego nieco korzyści i mnóstwo przyjemności.

“Ksiazki.TV” są Partnerem Programu ONTV “Zaczytaj się”!

Szymborska przekonywała kiedyś w wierszu o radości pisania, program “Zaczytaj się” pomaga odkryć, na czym polega radość czytania. Używa w tym celu nie tylko literackich, ale i filmowych środków wyrazu, igra z konwencjami narracyjnymi – wszystko po to, by przekonać widza, że książka jest atrakcyjnym bohaterem medialnym, także dla tych, którzy za czytaniem nie przepadają.

W programie “Zaczytaj się. Na poważnie” występują:

“Zaczytaj się…”: po polsku, po grecku, po babsku, po męsku i - przede wszystkim - z przymrużeniem oka. Redakcja programu zachęca do czytania tego, co całkiem stare i zupełnie nowe, szukania smaków i smaczków literackich… także w kuchni, śledzi nowości wydawnicze wraz z poznańskimi księgarzami, ściga pisarzy znajdujących się w zasięgu kamery i zmusza przechodniów do refleksji nad literaturą podczas “znienacka atakującej” sondy ulicznej.

Emisja programu:

Program Telewizji ONTV dociera na obszarze Poznania do ponad 20 tys. mieszkań (ok. 61,4 tys telewidzów). Telewizję można także oglądać on-line w internecie a niektóre programy na kanale YouTube/ONTV.

Linki:
:: Telewizja ONTV
:: Program “Zaczytaj się”

Komentarze

Dodaj komentarz: