“Dżok. Legenda o psiej wierności”, Barbara Gawryluk

2.03.2009 
Kategoria: Gawryluk Barbara, książki, Literatura, wywiad, autor


Księgarnia…

…Aukcje

“Dżok. Legenda o psiej wierności”; Barbara Gawryluk; Wyd. Literatura (2008) :: Barbara Gawryluk - spotkanie z autorką (Wejherowo, grudzień 2008).

Dżok był już dorosłym psem, kiedy pan Nikodem zabrał go ze schroniska dla zwierząt. Zaprzyjaźnili się, razem dokonali niezwykłych rzeczy – od całkiem drobnych (dzięki nim dwaj chłopcy polubili czytanie ksiażek!) po wielkie (to oni uratowali kamienicę przed pożarem). Dziś zna te historie każdy krakowianin – a to za sprawą Dżoka, który zapadł w pamięci wszystkich, dzięki swojej niezwykłej psiej wierności.

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Mimo iż całkiem niedawno – już dziś nazywana jest legendą, a jej bohater – Dżok, ma swój pomnik w Krakowie. Dlaczego Dżok był taki niezwykły? Jakie miał przygody? Przeczytajcie koniecznie tę opowieść.

Barbara Gawryluk mieszka i pracuje w Krakowie. Jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków m.in. przygotowuje i czyta codzienne wiadomości. Jest także autorką cyklicznej audycji “Książka na szóstkę” poświęconej literaturze dla dzieci i to właśnie od najmłodszych czytelników wie, że “książka dla dzieci przede wszystkim powinna być wesoła, pogodna i pełna humoru”.

Wyróżnienie jury dziecięcego Polskiej Sekcji IBBY w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007. Książka wpisana na złotą listę Fundacji ABC, prowadzącej akcję “Cała Polska czyta dzieciom”.

(nw)

Linki:
:: Wydawnictwo Literatura

Komentarze

Dodaj komentarz: