“Mój kochany Kotopies”; Beata Ostrowicka

2.03.2009 
Kategoria: Ostrowicka Beata, Literatura, spotkanie, książka, autor


Księgarnia…

…Aukcje

“Mój kochany Kotopies”; Beata Ostrowicka; Wyd. Literatura (2008) :: Beata Ostrowicka - spotkanie z autorką (Wejherowo, wrzesień 2008).

Kotopsa uszyła babcia Jola. Jak na kota - ogon miał za krótki. Psem też raczej nie był - z takimi zielonymi oczami?! Ale Mała Dziewczynka pokochała Kotopsa. Zabrała go do siebie, do domu. Razem odrabiali lekcje. Gawędzili godzinami. W nocy spali na jednej poduszce. I wszystko, wszystko byłoby w porządku, gdyby nie? Ale to już sami przeczytajcie.

Beata Ostrowicka jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 1995 roku powieścią pt. “Niezwykłe wakacje”. Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników; otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR ‘95 oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY. Książka “Ale ja tak chcę!” zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY, oraz nagrodę 15.Wrocławskich Promocji Dobrej Książki za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Książka “Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole” została wpisana na złotą listę Fundacji ABC, prowadzącej akcję “Cała Polska czyta dzieciom”.

(nw)

Linki:
:: Beata Ostrowicka - oficjalna strona autorki
:: Wydawnictwo Literatura

Komentarze

Dodaj komentarz: