“Dziesiąta symfonia”, Joseph Gelinek

4.03.2009 
Kategoria: #es, Gelinek Joseph, #en, zwiastun, Muza, książka


Wydawca…

…Allegro.pl
…Ceneo.pl
…Nokaut.pl

“Dziesiąta symfonia” (La Décima Sinfonía); Joseph Gelinek; Wyd. Muza (02.2009) :: Reklama książki.

Bestsellerowa powieść hiszpańskiego autora, ukrywającego się pod pseudonimem. Czy Beethoven naprawdę napisał X Symfonię. Zagadki, intrygi i tajemnicza klątwa krążąca w środowisku muzykologów.

Młody hiszpański muzykolog Daniel Paniagua bierze udział w koncercie, podczas którego zostaje wykonana rekonstrukcja pierwszej części X Symfonii Ludwiga van Beethovena i zaczyna podejrzewać, iż autor tej rekonstrukcji, Ronald Thomas, być może jest w posiadaniu oryginału dzieła. Wkrótce Thomas zostaje bestialsko zamordowany – mordercy odcinają swojej ofierze głowę, na której jest wytatuowana sekwencja muzyczna. Daniel Paniagua zostaje wciągnięty w wir zaskakujących wydarzeń, piętrzących się zagadek, tajemniczych przypadków, które kolejno odsłaniają nieznane fakty z biografii Ludwiga van Beethovena.

(nw)

Link:
:: Stowarzyszenie im. Ludwika van Beethovena (pl)
:: Ludwig van Beethoven - Wikipedia (pl)
:: LvBeethoven.com (en, fr, es, it)

:: Wydawnictwo Muza

Komentarze

Komentarze (1) do “Dziesiąta symfonia”, Joseph Gelinek

  1. pina :: 26.10.2010 , 21:07

    Brzmi niczym skrzyżowanie Larssona z Andromedą Romano-Lax. O ile wszyscy pewnie wiedzą co napisał Larsson pewnie nie każdy wie, że Andromeda Romano-Lax napisała świetna książkę pt. “Hiszpański smyczek” o genialnym muzyku-wiolonczeliście, wraz z którym poznajemy uroki hiszpańskich miast początku XX wieku. Książka ma też inne, bardziej dramatyczne akcenty, ale jakie one są o tym mozna się przekonać czytając ją.

Dodaj komentarz: