“Bardzo głodna gąsienica”, Eric Carle

5.03.2009 
Kategoria: Tatarak, Carle Eric, #en, książka, autor


Wydawca…

…Allegro.pl
…Ceneo.pl
…Nokaut.pl

“Bardzo głodna gąsienica” (The Very Hungry Caterpillar); Eric Carle; Wyd. Tatarak (2008) :: Eric Carle i 40. urodziny “Bardzo głodnej gąsienicy”. Poniżej animowana wersja “Gąsienicy” oraz lektury dzieci.

Żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.

DZIECI CZYTAJĄ ERICA

Eric Carle (ur. 1929, USA) to dziś instytucja: malarz, ilustrator, twórca muzeum ilustracji książki dziecięcej. Na książeczkach jego autorstwa (których sprzedano 88 milionów) wychowały się całe pokolenia. Rozpoznawalne na całym świecie, charakterystyczne ilustracje, wykonane techniką kolażu, stały się jedyną w swoim rodzaju marką, za którą kryją się wysokie wartości artystyczne, dobra zabawa i edukacja. Najbardziej znana książka Erica Carle, to wydana również i w Polsce przed kilku laty, a obecnie wznowiona przez Tatarak Bardzo głodna gąsienica, unikalna pozycja dla najmłodszych, przetłumaczona na 47 języków i sprzedana w 29 milionach egzemplarzy.

(nw)

Linki:
:: Eric Carle - strona oficjalna autora (en)
:: Eric Carle - polska strona autora
:: Eric Carle - Wikipedia (en)
:: The Eric Carle Museum of Picture Book Art
:: Wydawnictwo Tatarak

Komentarze

Dodaj komentarz: