“Barack Obama czarnoskóry Kennedy”, Christoph von Marschall

10.03.2009 
Kategoria: Marschall Christoph Von, Studio Emka, wywiad, książka, autor


Wydawca…

…Allegro.pl
…Ceneo.pl
…Nokaut.pl

“Barack Obama czarnoskóry Kennedy” (Barack Obama. Der Schwarze Kennedy); Christoph von Marschall; Studio Emka (2008) :: Christoph von Marschall, autor.

W Ameryce nominację Demokratów w wyścigu do Białego Domu uzyskał Afroamerykanin. Stało się to po raz pierwszy. Jakie ma poglądy i do jakich wartości się przyznaje? Co wynika z fascynacji jego osobą?

Obama uchodzi za “Kennedey`ego swojej generacji”. Budzi nadzieję na wprowadzenie nowego stylu i przezwyciężenie barier wzniesionych przez establishment. Jest politykiem konsyliacyjnym, całkowitym przeciwieństwem George`a W. Busha, przeciwnikiem wojny w Iraku. Jest ucieleśnieniem “amerykańskiego snu” i liberalnych celów społecznej równości.

Von Marschall na tle nieprzeciętnej biografii, jasno i rzeczowo analizuje polityka Obamę, który w przyszłości będzie odgrywał ważną rolę w Stanach Zjednoczonych i na całym globie. Jest to zarazem książka o Ameryce roku wyborczego 2008, o postawach wyborców i powodach, które kadydaturę Obamy czynią tak obiecującą, choćby ze względu na powszechne oczekiwanie uspokojenia świata. Jest to wreszcie książka o zmieniającym się znaczeniu rasy i religii we współczesnej Ameryce.

(nw)

Linki:
:: Christoph von Marschall - Wikipedia (en)
:: Wydawnictwo Studio Emka

Komentarze

Dodaj komentarz: