Sery w Europie; Beata L. Bomertówna

27.06.2007 
Kategoria: Książka i Wiedza, Bomertówna Beata L., ciekawostki, internet, książka


@ CVision2007 (YouTube)

Ksiegarnia.pl

“Sery w Europie”; Bomertówna Beata L.; Wyd. Książka i Wiedza

Film: na stronie CheddarVision.TV autorzy projektu pokazują “na żywo” proces dojrzewania sera Cheddar. Film na YouTube jest skrótem dojrzewania sera.

“Sery w Europie”; Bomertówna Beata L.; Wyd. Książka i Wiedza

Poradnik pozwalający zapoznać się czytelnikowi ze wszystkimi popularnymi w Europie gatunkami serów, zasadami stosowania ich w potrawach, a także winami, które można do nich podawać. Książka bogato ilustrowana.

Brytyjski ser cheddar gwiazdą Internetu

Ogromny angielski ser typu cheddar stał się gwiazdą Internetu, przyciągając ponad milion osób, które obserwują proces jego dojrzewania. Transmisję na żywo z dojrzewania sera rozpoczęto pod koniec grudnia 2006 roku. Już po kilku miesiącach ser zyskał “fanów” ze 119 krajów.

Oglądalność przekroczyła dziś rano 1.438.000. To prawdziwe wyzwanie dotrzymać serowi kroku i nadążać za zainteresowaniem, jakie wzbudza - powiedział rzecznik firmy, która obsługuje stronę www.cheddarvision.tv. Ser cheddar dojrzewający przed kamerą ściągnął widzów od Albanii po Nową Zelandię, choć największą liczbę wielbicieli ma w Stanach Zjednoczonych. Właśnie z USA pewna szkoła nadesłała rysunki dwóch krokodyli do pilnowania sera.

Cały pomysł zasadza się na pokazaniu ludziom, jak naprawdę wytwarza się żywność, i zdaje się, że to ludzi bierze - powiedział serowar Tom Calver. Ser, by dojrzeć, potrzebuje roku. To żadne szybkie żarło, żaden fast food. I dodał, bawiąc się w grę słów: To żywność bez pośpiechu (ang. slow food). [Źródło: PAP]

Linki:
:: CheddarVision.TV
:: Wydawnictwo Książka i Wiedza

Komentarze

Dodaj komentarz: