“Greta i Sówka. Wakacje pod psem”, Cornelia Funke

20.03.2009 
Kategoria: Funke Cornelia, Nasza Księgarnia, recenzja, książka


Marysia Jagodzińska

Wydawca…

…Allegro.pl
…Ceneo.pl
…Nokaut.pl

“Greta i Sówka. Wakacje pod psem” (Greta und Eule, Hundesitter); Cornelia Funke; Wyd. Nasza Księgarnia (2008) :: Marysia Jagodzińska - recenzja książki.

Sześć tygodni samotnych wakacji, podczas gdy deszcz uderza w dach…

Nie byłoby to może takie straszne, gdyby Greta miała psa, który kładłby jej ciepły łeb na kolanach. Niestety, o tym można tylko pomarzyć, a powodem jest regulamin domowy wuja Edwarda, który zakazuje trzymania w domu zwierząt bez piór.

Lecz zanim Greta załamie się ostatecznie, zjawia się jej kuzynka, która doskonale wie, jak rozwiązać problem.

Książka polecana dla dzieci 7+

Cornelia Funke (1958) urodziła się w Niemczech, w Westfalii. Z wykształcenia jest pedagogiem i ilustratorką książek. Pracowała jako przedszkolanka, zaś ilustrowanie książek zachęciło ją do pisarstwa. Ma na swoim koncie już ponad 40 powieści dla dzieci, z których większość została przetłumaczona - książki Cornelii Funke można czytać w 26 językach.

Międzynarodową sławę przyniosła jej powieść Król Złodziei. Cały pierwszy nakład brytyjskiego wydania został wykupiony pierwszego dnia, zaś w USA pozycja ta przez 20 tygodni zajmowała czołowe miejsca w rankingach bestsellerów (m.in. “New York Times”). Ogromnym powodzeniem cieszy się również powieść Atramentowe serce. Książki Cornelii Funke osiągają oszałamiające nakłady. W samych Niemczech sprzedano ich już ponad dwa miliony. Pisarka jest laureatką 37 prestiżowych nagród niemieckich i międzynarodowych. W 2005 roku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób amerykańskiego wydania Time’a, obok m.in. Clinta Eastwooda.

Obecnie mieszka w USA z mężem i dwójką dzieci oraz ich domową menażerią: dwoma kucami, psem i świnką morską.

(nw)

Linki:
:: Cornelia Funke - oficjalna strona
:: Cornelia Funke - Wikipedia (pl)
:: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Komentarze

Dodaj komentarz: