“Lech Wałęsa - idea i historia”, Paweł Zyzak

30.03.2009 
Kategoria: Zyzak Paweł, Arcana, spotkanie, książka, autor


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“Lech Wałęsa - idea i historia. Biografia polityczna legendarnego przywódcy “Solidarności” do 1988 roku”; Paweł Zyzak; Wyd. Arcana (2009) :: Paweł Zyzak, autor książki: spotkanie w Klubie Gazety Polskiej w Gdyni, 27 marca 2009. Realizacja nagrania: UPRTV Zobacz spotkanie w całości na Viddler.com.

Lech Wałęsa - idea i historia. Biografia polityczna legendarnego przywódcy “Solidarności” do 1988 roku - to pierwsza biografia polityczna jednego z najbardziej znanych Polaków. Autor próbuje z różnych perspektyw uchwycić mentalność tytułowego bohatera i konfrontując ją z szeregiem faktów historycznych, pokazać czytelnikowi, kim rzeczywiście był Lech Wałęsa - jako człowiek i jako polityk. Raz jeszcze odsłania przed nami przełomowe i dramatyczne wydarzenia z lat 1970, 1980, 1981 i 1988. Przypomina wiele ważnych, choć zapomnianych faktów, istotnych z punktu widzenia polskiego noblisty. W sposób bardzo przejrzysty autor opowiada historię kilkudziesięciu lat, w tym historię Lecha Wałęsy.

(nw)

Linki:
:: Fundacja “Instytut Lecha Wałęsy”
:: Videobloog Lecha Wałęsy - oficjalny blog (WP.pl)
:: Lech Wałęsa - oficjalny profil materiałów wideo (WP.pl)
:: Lech Wałęsa - Wikipedia (pl)
:: Wydawnictwo Arcana

Komentarze

Komentarze (1) do “Lech Wałęsa - idea i historia”, Paweł Zyzak

  1. wypor :: 24.07.2011 , 14:03

    I nagle w 2011 roku okazuje się, że grad procesów jaki spadł na wydawcę za wydanie tej publikacji odniósł swój skutek bo od połowy 2010 roku książki nie ma już w sprzedaży a wg dziennika “Rzeczpospolita”, nie będzie ona przez Arcana już wznawiana… (faktyczna cenzura czy przyzwoitość?)

Dodaj komentarz: