“Synowie Rzeszy”, Michael Reynolds

31.03.2009 
Kategoria: Reynolds Michael, Erica, zwiastun, książka


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“”Synowie Rzeszy. II Korpus Pancerny SS w Normandii, Ardenach i na froncie wschodnim” (Sons of The Reich: The History of II Panzer Corps); Michael Reynolds; Wyd. Erica (2009) :: Zwiastun książki.

Autor, brytyjski generał, uznawany za jednego z najlepszych specjalistów od walk prowadzonych przez Waffen SS, analizuje wszystkie kampanie II Korpusu Pancernego SS, m.in. działania w Ardenach, pod Arnhem, na Ukrainie i Węgrzech. Reynolds, który w stopniu generała-majora przez lata kierował Siłami Manewrowymi Dowództwa Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie, swoje doświadczenia przy opracowywaniu strategii wojsk lądowych wykorzystuje w Synach Rzeszy do głębokiej analizy działań wojennych prowadzonych przez II Korpus Pancerny SS i w ciekawy, rzeczowy i pozbawiony uprzedzeń sposób przedstawia intrygujące opisy walk i własne wnioski, które zaskoczą wielu czytelników.

Dużym udogodnieniem jest trzydzieści pięć map obrazujących kolejne walki korpusu.

Generał Michael Reynolds. Żołnierz piechoty Armii Brytyjskiej w stanie spoczynku. Poważnie ranny w wojnie w Korei, gdzie pełnił funkcję dowódcy plutonu. Na przestrzeni swojej służby w armii dowodził na różnych szczeblach wojskowych, włącznie z dywizją. W stopniu generała majora przez lata kierował Siłami Manewrowymi Dowództwa Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie, składających się z oddziałów amerykańskich, brytyjskich, kanadyjskich, niemieckich, włoskich, jak również oddziałów z krajów Beneluksu. Karierę wojskową zakończył jako szef Działu Polityki i Planowania w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Obecnie jest uznanym autorytetem w sprawach działań wojskowych w trakcie II Wojny Światowej w Europie.

(nw)

Linki:
:: Michael Reynolds - Wyd. Erica
:: II Korpus Pancerny SS - Wikipedia (pl)
:: Wydawnictwo Erica

Komentarze

Dodaj komentarz: