“Poza schematem”, Malcolm Gladwell

31.03.2009 
Kategoria: wywiad, #en, Gladwell Malcolm, książka, Znak, autor


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu” (Outliers); Malcolm Gladwell; Wyd. Znak (2009) :: Malcolm Gladwell (@ Jimmy Kimmel Live), autor książki. Poniżej zobacz kolejne nagrania…


Malcolm Gladwell @ Harry Smith


Malcolm Gladwell @ London Business Forum


Malcolm Gladwell @ AIGA

Czy talent jest przereklamowany?
Czy aby odnieść sukces, trzeba „dobrze się urodzić”?
Jakie są składowe sukcesu?

Najnowsza książka Malcolma Gladwella to podróż w świat ludzi najlepszych, najwspanialszych, odnoszących największe sukcesy i najbardziej sławnych. Jacy oni są? Czym różnią się od nas - przeciętniaków? Co sprawia, że są tacy niezwykli? Gladwell daje niekonwencjonalną odpowiedź: aby poznać ich sekret, powinniśmy przyglądać się nie temu, jacy są, ale temu, skąd do nas przychodzą. Powinniśmy przyjrzeć się ich rodzinom, kulturze, miejscu pochodzenia, pokoleniu… Dzięki temu dowiemy się, co uczyniło The Beatles najsłynniejszym zespołem w dziejach, skąd się wzięli milionerzy tacy jak Bill Gates czy najlepsi piłkarze świata.

(nw)

Linki:

:: Malcolm Gladwell - oficjalna strona
:: Malcolm Gladwell - oficjalny blog
:: Malcolm Gladwell - Wikipedia (pl)

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Komentarze (1) do “Poza schematem”, Malcolm Gladwell

  1. Czytajka :: 08.04.2009 , 00:11

    Niesamowita analiza talentu, motywacji, własnych możliwości i samozaparcia. Autor poddaje w wątpliwość wszystkie te czynniki, które zdaniem wieli warunkują sukces i podsuwa czytelnikowi inne elementy mające jego zdaniem wpływ na sukcesy znanych ludzi. Rodzina, wychowanie czy nawet data urodzenia… Zaskakujące i wydawać by się mogło absurdalne i niedorzeczne. Jednak argumenty Gladwella same trafiają do czytelnika jakby od zawsze były jego własnymi. Zdecydowanie polecam.

Dodaj komentarz: