“Chata”, William P. Young

17.04.2009 
Kategoria: Young William P., Nowa Proza, #en, zwiastun, książka


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“Chata” (The Shack); William P. Young; Wyd. Nowa Proza (04.2009) :: Zwiastun książki. Poniżej: William P. Youngiem - rozmowy z autorem książki.

Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatą, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.


The Shack, William Paul Young

W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, Chata zmaga się z ponadczasowym pytaniem “Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości Chata jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie.

Chata odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. Chata to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.

(nw)

Linki:
:: William P. Young - oficjalna strona autora (en)
:: William P. Young - Wikipedia (en)
:: Książka: The Shack - strona oficjalna (en)
:: Książka: The Shack - Wikipedia (en)
:: Wydawnictwo Nowa Proza

Komentarze

Komentarze (4) do “Chata”, William P. Young

 1. uwe :: 27.04.2009 , 01:12

  Cudna opowieść. Smutna wzruszająca. Czasem zaskakująca. Ale na pewno coś po sobie zostawiająca. Dziękuję.

 2. moper :: 27.04.2009 , 21:17

  Przepiękna książka. Jej lektura działa niczym balsam wlewając do serca wiarę i nadzieję.

 3. harold :: 02.06.2009 , 12:06

  Piękna i wzruszająca książka, która zmieniła moje życie. Polecam wszystkim.

 4. Trobie :: 30.11.2009 , 14:39

  Po jej lekturze zaczynasz wierzyć że Bóg istnieje, i że możesz go znaleźć… teraz nic tylko kupić sobie Pismo Święte i zacząć GO poznawać.

Dodaj komentarz: