“Płonący most”, John Flanagan

22.04.2009 
Kategoria: Flanagan John, Jaguar, #en, książka, autor


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“Płonący most. Zwiadowcy II” (Ranger’s Apprentice: The Burning Bridge); John Flanagan; Wyd. Jaguar (22.04.2009) :: Zwiastun Ranger’s Apprentice, poniżej John Flanagan, autor książek Ranger’s Apprentice.

Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach - kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół.

Zobacz: Ruiny Gorlanu, John Flanagan

Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horacy otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą.

Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok - wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńcach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary - zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południe… Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horacy i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić.

Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horacy muszą wziąć sprawę we własne ręcę. Ale spalenie mostu do dopiero początek kłopotów.

John Flanagan Urodzony i wychowany w Sydney w Australii, John Flanagan od dzieciństwa marzył o tym, by zostać pisarzem. Nie było łatwo. Pracował w agencji reklamowej, ale dopiero satyryczny wiersz opisujący paskudnego kolegę zwrócił na niego uwagę przełożonych. Jeden z szefów agencji uznał, że warto zainwestować w młodego pracownika i tak Flanagan dołączył do grona copywriterów.

Przez dwie dekady pisał spoty reklamowe i scenariusze, później zaś trafił do telewizji i został jednym ze współtwórców sukcesu sitcomu Hi Dad!, zasłynął jednak jako autor “Zwiadowców”, serii osadzonych w fantastycznym świecie powieści dla młodzieży.

Flanagan zaczął pisać historię Willa dla swego syna, Michaela, jednak to, co miało być opowieściami na dobranoc, szybko przerodziło się w cykl powieści. Pisarz wraz z żoną mieszka na przedmieściach Manly. Ma troje dzieci i czworo wnuków.

(nw)

Linki:

:: Ranger’s Apprentice - oficjalna strona (USA)
:: Ranger’s Apprentice - oficjalna strona (AU)
:: Ranger’s Apprentice - strona Penguin.com
:: RangersApprenticeBooks - Myspace.com
:: John Flanagan - Wikipedia (en)
:: Seria: Ranger’s Apprentice (series) - Wikipedia (en)
:: Książka: The Burning Bridge - Wikipedia (en)

:: Wydawnictwo Jaguar

Komentarze

Dodaj komentarz: