“Klan Wilczycy”, Maite Carranza

27.04.2009 
Kategoria: Carranza Maite, Jaguar, #en, książka, autor


Wydawca…

…Allegro.pl
…Nokaut.pl

“Klan Wilczycy. Wojna Czarownic I” (Clan de la Loba); Maite Carranza; Wyd. Jaguar (2008) :: Maite Carranza, autorka opowiada o serii La Guerra de las Brujas.

Od niepamiętnych czasów klany czarodziejek Omar żyją, ukrywając się przed Odish, okrutnymi czarownicami. Czekają cierpliwie, by wypełniło się proroctwo, mówiące o nadejściu wybranki. Dzień ten niebawem nastanie, nadchodzi czas koniunkcji siedmiu planet…

Anaíd ma czternaście lat i pozornie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mieszka w Urt, niewielkiej, żyjącej z turystyki, mieścinie u podnóża Pirenejów. Nad wiek dojrzała i inteligentna, nie wzbudza specjalnej sympatii rówieśników, bo kto chciałby pokazywać się w towarzystwie dziewczyny, która nie ma bladego pojęcia o tym, co jest naprawdę ważne? Nikt. Samotne i niezbyt ciekawe życie Anaíd toczy się spokojnie aż do dnia, w którym znika jej matka – rudowłosa i ekscentryczna Selene.

Okazuje się, że pozornie najzwyklejsza w świecie rodzina, pieczołowicie ukrywa przed światem wielką tajemnicę… Tysiące lat temu, gdy ziemia była młoda, dwie córki pramatki bogini O poróżniły się ze sobą i dały początek dwóm obdarzonym niezwykłymi zdolnościami rodom czarownic – Omar i Odish. Konflikt narastał przez pokolenia, a teraz, wedle przepowiedni, wybiła godzina ostatecznej bitwy. Wedle wszelkich znaków, zapowiadaną wybranką, która przechyli szalę zwycięstwa na stronę dobra, jest Selene…

Ale Selene przepadła jak kamień w wodę!

Zdrada – tak twierdzą Omar. Rudowłosa czarownica musiała opowiedzieć się po złej stronie konfliktu. Uległa pokusie wiecznej młodości, bogactwa, luksusu. Porzuciła rodzinę, córkę, przyjaciół. To niewybaczalne!

Tylko Anaid nie chce uwierzyć w winę swojej matki i zrobi wszystko, by ją odnaleźć. Pozbawiona magicznych zdolności, niewydarzona córka zapowiadanej przez proroctwa wybranki, musi sama stawić czoła prawdzie i… przyjaciołom, którzy w dobrej wierze chcą udaremnić jej zamiary!

(nw)

Linki:
:: Maite Carranza - strona oficjalna (cs, ct)
:: Seria książek: Wojna Czarownic (pl)
:: Seria książek: La Guerra de las Brujas (es)
:: Wydawnictwo Jaguar

Komentarze

Dodaj komentarz: