Napisali o nas

.

Każda książka to Nowy Świat

Film to już dziś za mało
W „Wyborczej” duży artykuł o tym, że wydawcy coraz chętniej sięgają po nowe formy promocji książek i poprzedzają wejście publikacji na rynek filmami reklamowymi. Można je zobaczyć zbiorczo w nowatorskim serwisie Ksiazki.TV, prowadzonym przez bezkonkurencyjnego Tadeusza Pilasa (prekursora internetowych form informacji o książkach) i pojedynczo - krążące po całym Internecie (…).
11 marca 2008

Kamil Witkowski, Wydawca

.

XVIII Krajowe Targi Książki w Warszawie

Ksiazki.TV
Dlaczego tak mało książek, a raczej wideo-wiadomości o książkach można znaleźć w inernecie? A przecież, jak wskazują badania, internet – wśród odbiorców w wieku 16-24 lata – jest bardziej popularny niż telewizja. Kolejnym świetnym pomysłem Tadeusza Pilasa, twórcy portalu ksiazka.pl (1997-2000) jest wideo-serwis ksiazki.tv Serwis, powstały zaledwie kilka miesięcy temu, w szybkim tempie zwiększa liczbę odwiedzających stronę i nagrań – prezentujących autorów i krytyków, a także wydarzenia związane z książką. Krótki pokaz, statystyki i rozmowa o przyszłości były tematem spotkania pt. “Ksiazki.TV - internetowe wideo w promocji książek”, które odbyło się w ramach Targów Książki w Warszawie 7 grudnia o 14:00 w Pałacu Kultury.
7 grudnia 2007

Komunikat prasowy (7) z XVIII Krajowych Targów Książki (Ars Polona)

.

Dwutygodnik “Biblioteka Analiz”, nr 25 (209)

Ksiazki.TV
Od 14 maja działa serwis Ksiazki.TV. – Pomysł wziął się z chęci uatrakcyjnienia sposobu informowania o książkach w Internecie. Za pośrednictwem You Tube wyszukiwałem filmy poświęcone prezentacji książek i autorów. Zdobycie takich materiałów dotyczących publikacji anglojęzycznych nie stanowiło problemu. Natomiast odkryłem, że istnieje zaledwie kilka poświęconych polskim książkom – mówi Tadeusz Pilas, właściciel serwisu i założyciel wortalu Ksiazki.pl, który kilka lat temu sprzedał firmom związanym z Electrimem i ówczesnym Empik.com.
3 grudnia 2007

Biblioteka Analiz, PW

.

Forum Science Fistion Fantasy & Horror

Polecam serwis http://ksiazki.TV (…) Idea ciekawa.
18 października 2007

Andrzej Pilipiuk; Nowiny literackie

.

Zapach książki

(…) Przed kilkoma dniami trafiłem też na ciekawy portal internetowy o książkach, właściwie taki literacki YouTube. Fantastyczna strona, którą bardzo polecam (dodaję też w linkach): Ksiazki.TV

Myślę, że właśnie takie serwisy tematyczne mają przyszłość. Podziwiam autorów tego portalu, którzy zadają sobie trud nie tylko zamieszczenia wideo relacji, ale również stworzenia dosyć pojemnej bazy. Przy filmach pojawiają się linki do innych stron dotyczących danej książki czy autora, biogramów, wydawców, recenzji. Przecież to się nie robi samo. Ktoś tam przeszukuje sieć, linkuje. Na mnie robi to ogromne wrażenie (…).
20 lipca 2007

Remigiusz Grzela, Blog “Z Kafką przy kawce”